Marocké putování

I tento rok jsme se rozhodli trochu si odpočinout a zároveň poznat něco nového. Volba nakonec padla na africký kontinent, konkrétně na Marocké království. I když jsme zde strávili pouhé dva týdny, byl to čas neustálých překvapení, milých i těch méně příjemných, ale hlavně čas tisíce chutí, vůní a zkušeností i nekonečného smlouvání. Zkrátka, nouze o zážitky nebyla…

Cestovali jsme opět po vlastní ose, nejdříve místní veřejnou dopravou a posléze jsme zdolávali větší vzdálenosti půjčeným autem. Navštívili jsme nejen známá velkoměsta jako jsou FesCasablanca nebo Marrakesh, kde jsme vychutnávali chaotickou i poklidnou atmosféru, pozorovali všudypřítomnou směsici tradiční berberské a západní kultury, ale i odlehlé venkovské oblasti, kde jakoby čas se zastavil a jen velmi pomalu a hlavně neohroženě plyne dál.

Nejvíce nás však učarovala zdejší příroda, ať už nekonečně dlouhé, klikaté soutěsky mnoha zdejších údolí jako je Dádis či Todra, plné zelených palmérií a krásných vyhlídek, do nebe se tyčící štíty pohoří Atlas nebo rozbouřený Atlantik. Ze všeho nejvíc nás okouzlila Sahara, rudě zbarvené duny a nádherně hebký, teplý písek. Zdejší poušť nám poskytla úkryt přes noc a my jsme měli jedinečnou příležitost pozorovat opravdu a bez jakýchkoliv příkras nebe plné hvězd, o ktrerém se nám bude ještě dlouho zdát. Tak snad opět za rok, tedy inš-Alláh.