Putování po Jordánsku

Na konci října jsme se rozhodli trochu si odpočinout po náročné sezóně a zregenerovat svá těla i mysl někde v teplejších krajích. Již delší dobu jsme uvažovali o návštěvě Jordánska a právě teď se zdála vhodná příležitost. Zkušenost to byla obrovská, a to po všech stránkách. Na cestách jsme strávili 3 dlouhé a intenzivní týdny.

Cestovali jsme sami a tak jsme poznali zdejší kulturu, zvyklosti i mentalitu opravdu zblízka. I když nás občas něco nemile překvapilo, naše zážitky jsou vesměs pozitivní a v mnoha ohledech obohacující. Nejen tradiční arabská pohostinnost, ale zejména všudypřítomná ohleduplnost a vstřícnost místních obyvatel tak trochu poupravila náš pohled na arabský svět.

K úplné regeneraci pak přispěly četné návštěvy zdejších památek i jinak zajímavých lokalit, kterých je tu opravdu bezpočet. Ať už je to slavná PetraMrtvé mořekřižácké či muslimské hradyřada přírodních rezervací, či Aqaba se svými podmořskými korály, to vše přispělo k dokonalé dovolené, kterou můžeme vřele doporučit i Vám…